samochod-poznan-2
  • Poznań

  • Możliwość komentowania Samochodem przez Poznań została wyłączona

Sieć autostrad i dróg ekspresowych ciągle rośnie. Aktualnie w Polsce ich łączna długość wynosi prawie 3 000 km. Część z nich jest niestety płatna, jeśli chodzi o autostrady. Ale to i tak nie zmienia faktu, że wiele osób podróżuje tymi drogami.

Poznań jest jednym z tych miast, które leżą na ważnych trasach międzynarodowych i międzyregionalnych. Np. autostrada A2 to jedna z ważniejszych relacji Warszawa – Łódź – Poznań – Berlin.

Nie dziwi więc fakt, że dojazd samochodem do Poznania i po Poznaniu jest dość jasny. Wystarczy skorzystać z map dostępnych w internecie, GPS itp., aby móc dojechać w określone miejsce. Dojazd do Poznania to nawet nie najgorsze drogi, biorąc pod uwagę warunki polskie. Komunikacja po mieście, czasami jedynie utrudniona przez roboty drogowe, zwłaszcza przed EURO2012, również nie należy do najgorszych. Oznakowania na drogach są dość czytelne dla wprawionych kierowców.

Nie dziwi więc fakt, że tak wiele osób decyduje się na podróż samochodem. Nawet Ci, którzy nie mają własnego auta korzystają z możliwości przemieszczania się autem. Czy to razem ze znajomymi, czy to z nieznajomymi, np. korzystając z ostatnio popularnego Blablacar.

Ludzie lubią jeździć samochodami. Czasami bardziej niż zatłoczonym pociągiem czy tramwajem lub autobusem.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierowców, zwłaszcza w ostatnim czasie powstało wiele wypożyczalni samochodów. Mnóstwo informacji na ten temat można znaleźć w internecie. Na mieście najwięcej firm wypożyczających samochody reklamuje się w okolicach lotniska Ławica.

Poruszanie się autem, pomimo korków drogowych, jest dużo wygodniejsze i nierzadko łatwiejsze, zwłaszcza dla osób pracujących, którzy zawodowo podróżują po mieście, okolicach, między miastami itd.

Oprócz osób pracujących – managerów czy  prezesów, wiele osób podróżuje samochodami również turystycznie. Stąd dla ułatwienia, do dyspozycji kierowców, którzy chcą wypożyczyć auto powstały multiwyszukiwarki, np. carspot.pl. Tego typu narzędzia, dostępne w internecie, wychodzą na przeciw oczekiwaniom klientów, którzy często nie mają zbyt wiele czasu na poszukiwania najlepszego auta do wypożyczenia.

Taksówki w Poznaniu

Jeśli ktoś nie ma ochoty jednak korzystać z wypożyczonego samochodu, ma możliwość korzystania z taksówek, których mnóstwo w Poznaniu. Tylko, że za każdym razem jakby trzeba dzwonić po szofera, który przyprowadzi auto. Dla niektórych jest to męczące, dlatego decydują się na wynajem aut – mają ten problem z głowy.

Jeśli jednak ktoś od czasu do czasu podróżuje samochodem, to dobrym rozwiązaniem są taksówki. Zwłaszcza jeśli jeszcze dodatkowo jest bagaż do zabrania.

Firm taksówkarskich w Poznaniu jest sporo. Np. Radio Taxi Club, Central Taxi, Eb Taxi, Hallo Taxi, Kama, MPT Radio Taxi 919, Promix Radio Taxi, Radio Taxi M1, Radio Taxi RMI, Radio Taxi Zrzeszenie, Transportu Prywatnego, Radio Taxi Poznańskie, Stowarzyszenie Taksówkarzy, Stop Radio Taxi, Lux Taxi, Taxi Babex-2, Taxi Głos, Taxi Hellena, Usługi Bagażowe, Gold Radio Taxi, Koziołki Radio Taxi, 9629. Ogólnie do wyboru do koloru.


Comments are closed.